Sunday, July 31, 2011

Devamlılık

Bir çok yer gezip de yeni bir yere gelen insan, daha önce yaşadığı yerlerdeki arkadaşlarını kaybetmek istemiyor. Hatta yeni yerdeki yeni hayatımın, daha önce yaşadığım yerlerde yaptıklarımın sonucu olduğunu düşünmek çok hoşuma gidiyor. Yani hiç bir şey boşa gitmemiş, kesintiye uğramamış, kaybedilmemiş, her şey tam olması gerektiği gibi gelişiyormuş gibi. Hikayeler güzeldir.

Bugün vapurla Kadıköy'den dönerken Beyazıt kulesini görünce, Moda'da gezerken, Yakup 2'de duvarlardaki resimlere ya da Leb'i Derya'da manzaraya bakarken, Beyoğlu'nda yürürken de devamlılık duygusuna kapılıyorum, ama bu benim hayatımın dışında, ama benim hayatımı kapsayan bir şey. Bu basit ve sığ, milliyetçiliğe yakın bir duygu gibi görünebilir, belki öyledir. Ama annemin, babamın, teyzemin, eniştemin, kitaplarını okuduğum, şarkılarını dinlediğim insanların yaşadığı, oturduğu, gezdiği yerlerde olmak hoşuma gidiyor. Sanki çok gerilerden gelen bir yolda yürüyormuş gibi. Bu duyguya kapıldığım zaman ben turist olmaktan çıkıyorum, baktığım şey turistik olmaktan çıkıyor.

1 comment:

58hvfykqkw said...

Some fabricated metallic product examples include bolts and screws, cutlery, pipe fittings, automotive components and even hand instruments. However, it is difficult for many of us to grasp what precision metallic fabrication entails, properly as|in addition to} the entire areas of our lives it electric pencil sharpener heavy duty affects. Because sheet metallic fabrication is such a niche business, it could possibly} show invaluable to hire a metallic fabricator who is acquainted with all of its nuances. A metallic fabricator is a perfect match for industrial tasks that require the creation of complicated sheet metallic designs and products. Such features require a detail-oriented method to what is a tedious, multi-step process from begin to end. These jobs require a number of} expert experts to mix the fabricated sheet metallic with different project features.